Samuel Bogár

je jeden zo spoluzakladateľov NEzávislosť- Nový začiatok o.z. a momentálne je aj predsedom našej organizácie.
Celý projekt, ktorý voláme skrátene NEzávislosť vlastne vznikol v Samovom srdci s tým, že on sám bol viac ako 12 rokov závislý na heroíne a bral aj pervitín. Okrem toho mal istý čas problémy aj s hraním na automatoch, teda má skúsenosti aj v tomto smere. Medzi závislými sa pohybuje už cca 25 rokov ak počítame aj obdobie kedy sám drogy bral, teda skúseností a praxe má na rozdávanie.
Prečo sa rozhodol začať robiť tento projekt? Podľa jeho slov to má viac dôvodov. Jedným z nich je to, že ako sám o sebe hovorí, tak toto je vec na ktorú je naozaj expert a rozumie sa jej. Ďalším dôvodom je to, že chce čo najviac mladých ľudí ochrániť pred tým cez čo on sám prešiel a toto sa mu darí vďaka nášmu programu prevencie. Jeden z dôvodov je aj to, že chce pomáhať rodinným príslušníkom závislých, lebo práve títo ľudia trpia často oveľa viac ako závislí a posledné? Môže prísť ku komukoľvek kto je závislý, pozrieť sa mu do očí a povedať: "rozumiem ti, viem čo cítiš a ak chceš tak poď, ukážem ti cestu von z toho pekla ktoré žiješ a vytváraš ľuďom okolo teba". 
Na dnešný deň žije v Bratislave, kde sa okrem NEzávislosti venuje profesionálne foteniu a určite bude rád, ak budete jeho prácu sledovať na Instagrame.