Potom, neskôr, zajtra, ...

Sú vám známe tieto slová?

Buďte čestní. Mne známe sú a preto sa s vami chcem podeliť so zopár myšlienkami na ich adresu. Chcem vám poradiť, aby ste tieto slová prestali používať a to sa netýka len slov, ale aj zmeny myslenia.

V prvom rade je tento článok písaný pre ľudí, ktorí sa ešte brodia bahnom a špinou závislosti ale verím, že to nebude len pre nich.

Príklad, koľko ľudí si povie: „Od nového roku prestanem fajčiť.“ Znie to fajn, no počujete tam to "potom"? A teraz sa pozrite. Koľkí z tých ľudí, čo si dali tento, alebo podobný záväzok ho aj dodržia?

Viete, ak beriete heroín, alebo piko, tak vás hociktoré „potom“ môže stáť veľmi vysokú cenu. Akú? Môžete zaplatiť vlastným životom. Veď ako môžete vedieť, čo bude v tej dávke, ktorú si budete možno o hodinu dávať? Ako viete, že po nej nezomriete? Napadlo vás: „Bodaj by.“ , alebo „Ako by mi bolo dobre ...“ Drahí moji to sú len hlúpe reči, sám som nimi prešiel a presne viem o čom píšem.

Ja vám z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že normálny život v slobode je krásny a oplatí sa žiť. Len sa rozhodnúť sa treba teraz, nie potom. Po čom?

Nebudem vypisovať čo ešte musíte prejsť a čo musíte urobiť, aby ste urobili pevné rozhodnutie. Možno potrebujete skončiť na ulici, prípadne vo väzení, ja to neviem. No môžete mi veriť, že čím skôr rozhodnutie zmeniť svoj život urobíte, tým skorej sa váš život začne meniť a vy si budete môcť vydýchnuť.

Ak zostanete prežívať v pozícii „potom“ a aj keď je tá pozícia „zajtra“, prípadne „dám si posledný krát“ (tu je riziko, aby to fakt nebolo posledný), tak táto pozícia vám nedovolí urobiť krok k normálnemu životu.

Ja viem, možno si ani neviete predstaviť, že by váš život mohol byť ešte niekedy normálny. Ja som tomu pred rokmi tiež neveril a ak by mi niekto vtedy povedal, že príde čas a ja nebudem brať drogy, tak mu poviem nech ma nechá na pokoji, prípadne nech si nerobí srandu. Bol som narkoman, myslel som ako narkoman, konal som ako narkoman a veril som, že aj umriem ako narkoman.

Čo to má s vami? Vy nie ste iní. Nikto z vás sa nenarodil na to, aby žil v otroctve závislosti. V prvom rade musíte pochopiť, že všetky „potom“ musia ísť bokom. Ináč môže byť práve to dnešné „potom“ vašim posledným.

Je vám to jedno? V tom prípade mi vás je ľúto. No prosím, skúste sa nad týmto článkom zamyslieť a želám vám skoré, správne rozhodnutie.

P.S. Keď som začal písať tento text, tak boli cca 3 hodiny v noci. Mal som v hlave myšlienku napísať tieto riadky a ako som sa tak pozeral na moju milovanú partnerku pokojne spiacu vedľa mňa, synčeka spiaceho z druhej strany, tak som musel veľmi tvrdo bojovať s tým, aby som si nepovedal „potom“, prípadne ráno. Prečo? Lebo ráno by som asi nemal čas a potom ... Potom by som sa na to vykašlal a tu ide len o článok, ale vo vašom prípade ide o váš život a ten je najcennejší.